Klarnet Yutan Adamlar

No Comments »

Klarnet yutmuşçasına ağzından ses çıkaran insanlar var, ne değişik bir şey, hem garip, hem güzel.

Ülkemizde ne yetenekler var. Yarı klarnet yarı elektrikçi abimiz bir yandan işlerini hallederken bir yandan ağzıyla klarnet çalıyor. Belli ki işlerden vakit olmamış klarnet çalmaya o da sıkıntıdan nasıl fark ettiyse bu yeteneğini geliştirmiş, fena da çalmıyor en az 6-7 ay klarnet eğitimi görmüş kadar name yapıyor. Yanına diğer müzik aletlerini de koyup sahneye çıkartsan klarnetçi abimizi elektrikçilikten kazandığından belki de kat kat fazla kazanır farkında değil.

Bir de aşağıdaki 2. videoda bir abimiz daha var o  da bu işi biraz daha ileri götürmüş repertuvarını geliştirmiş, işsizlikten olsa gerek baya bir çalışmış üzerinde, imkan verilse neler yapacak kim bilir. Siz de evde saçmalarken belki gizli bir yeteneğinizi keşfedersiniz, klarnet yutmuşcasına klarnet çalamasanız bile, klarnetsiz klarnet ustası olmasanız bile sizin de vardır bir yeteneğiniz belki? Asıl soru bu yeteneklerini nasıl farkettikleri, nasıl bir işsizliğin ürünü acaba diye düşündürmüyor değil klarnet ustaları abilerimiz.

Eğer böyle bir yeteneğiniz yoksa hiç uğraşmayın klarnet kurslarına kayıtlarımız devam ediyor, gelin güzelce sol klarnet veya si bemol klarnet kurslarına başlayalım.

Aşağıda elektrikçi abimizin klarnet yutmuşçasına performansını izliyoruz

Bu da klarnet yutan diğer abimizin videosu;

İlk abimizin bir videosu daha var, ben merak ettim diyenler için bonus niteliğinde

Tags:

Author: Murat Erturgut

Comments are closed.